Tələbə adını qazanan məzunlar - SİYAHI - YENİLƏNİB » Yerli İnformasiya Agentliyi
» » Tələbə adını qazanan məzunlar - SİYAHI - YENİLƏNİB

Tələbə adını qazanan məzunlar - SİYAHI - YENİLƏNİB


*** İlk xəbər 2022-09-01 21:10:27 verilib.

Bildiyimiz kimi, Dövlət İmtahan Mərkəzi abituriyentlər (həmçinin subbakalavrlar) üçün keçirilən müsabiqənin nəticələrini açıqlayıb.

"Bilesuvarinfo"
Biləsuvar məktəblərinin tələbə adını qazanmış məzunlarının siyahısını təqdim edir.

Qeyd edək ki, bu siyahı məktəblərin rəsmi feysbuk səhifələrindən götürülüb:

4 saylı tam orta məktəb:

1. Abbaslı Aytac  Teymur  qızı - Odlar Yurdu, psixologiya
2. Abbaslı İkram  Nazim  oğlu - Az.Tex. Energetika, mühəndis
3. Ağalı Məhəmməd  Cəfər oğlu - İdman Akademiyası.
4. Ağalı Şükür  Məmmədhüseyn  oğlu  Mühəndislər Univer-Komp. elmləri ingilis -dili.
5. Ağazadə Zəhra  Fikrət  qızı - LDU, Kimya-Biologiya müəllimliyi.
6. Babazadə Fidan  Eldar qızı - Sumqayıt Univ, Kimya -Biologiya müəllimliyi.
7. Dəmirli Selcan Xatun  Azər  qızı -Qərbi Kaspi, Biologiya.
8. Əlizadə Aqşin  Tofiq  oğlu - İnşaat Universiteti, Daşınmaz əmlakın kadastrı.
9. Əsədli Şahlar  Emin  oğlu Türkiyə Respub.
10. Əsgərova Röya  Emin qızı - LDU, Muzey arxiv – abidə qorunması.
11. Qocazadə Turan  Nəmi  qızı - kollec
12. Qurbanlı Abdul Abı  oğlu - Gəncə- şərabçılıq.
13. Məmmədli Murad Vüqar  oğlu -  Memarliq İnşaat. Elekt.mühənd.
14. Mirzəliyev Rəhim Nemət  oğlu - ADSU-Logistika və nəqliyyat texn. mühəndis.
15. Orucova Səriyyə  Çingiz  qızı - BDU, kimya müəllimliyi.
16. Seyfullazadə Səidə  Rövşən qızı - Az. Neft Unuversiteti, qida mühənd.
17. Şatanova Əminə  İsa  qızı - Bakı Mühəndislik Memarliq.
18. Talıblı Ağamir  Vasif  oğlu - İdman Akademiyası.
19. Vəlizadə  Rəvanə  Qoşqar qızı -  ADPU, təhsildə sosial – psixoloji  xidmət.
20. Məmmədova  Leyla  Süleyman  qızı -  BDU, filologiya  (Alman dili və ədəbiyyatı).
21. Heydərli  Xədicə  Anar qızı - BDU, filologiya  ( Azərbaycan  dili və ədəbiyyat).
22. Fətəliyev  Vüsal  Sədrəddin  oğlu - AzTU, həyat fəaliyyəti  təhlükəsizliyi  mühəndisi.
23. Quliyeva  Zeynəb  Səidi  qızı - ADPU, təhsildə sosial – psixoloji  xidmət.
24. Babazadə  Zəhra Əfsun  qızı - SDU, tarix  müəllimliyi.
25. Əzimzadə  Gülər  Zaur  qızı - LDU, Məktəbəqədər təhsil.
26. Qurbanova  Dərya  Elsevən qızı - LDU, İbtidai  sinif  müəllimliyi.
27. Qarazadə  Nihad  Fizuli  oğlu - UNEC, biznesin  idarə edilməsi (tədris  türkcə).
28. Abdullazadə  Murad  İqbal  oğlu - ADU, Jurnalistika (tədris ingilis dili).
29. Məhərrəmli  İlahə  Samir  qızı - AKU, tərcümə ( ingilis dili üzrə)
30. Quliyev  Sənan  Cəmil oğlu - ADM və İncəsənət  Universiteti, turizim işinin təşkili.
31. Abdullayeva  Pakizə  Əliqismət qızı - BAU, tərcümə  fakültəsi.
32. Abışzadə  Nihad  Qədir  oğlu - DSX
33. Şahgəldiyev  Kənan  Yaşar  oğlu Azərbaycan Respublikası  Polis  Akademiyası.
34. Həsənli  Rəfiqə  Mübariz  qızı - İncəsənət  kolleci, Muzey  işi və  abidələrin qorunması.
35. Kazımlı  Canpolad  Seyfəl  oğlu LDU, Azərbaycan dili və ədəbiyyat müəllimi
36. Seyfullazadə Rəvan - Azərb. İqtisad Universideti, dizaynerlik.

1 saylı tam orta məktəb:


1.Astanova Aysu İlham - Bakı Dövlət Universiteti, tarix müəllimi, ödənişsiz.
2.Heydərli Sənan Aydın - Polis Akademiyası, ödənişsiz.
3.Eyvazlı Jalə Rövşən - Prezident Yanında İdarəçilik Akademiyası, Politologiya, ödənişsiz.
4.Vəlizadə Ahu Zülfü - Xəzər Universiteti, Psixoloq, ödənişsiz.
5.Mirili Şirin Rövşən - Bakı Mühəndislik Universiteti, Proseslərin avtomatlaşdırılması, ödənişsiz.
6.Qasımlı Emil Tehran - BDU, Tarix müəllimi, ödənişsiz.
7.Əzimzadə Jalə Həşim-  BDU, Korreksiyaedici təlim, ödənişsiz.
8.Həsənzadə Fidan Ataxan - ADPU, İbtidai sinif müəllimi, ödənişsiz.
9.Ağayev  Müqeddes  Etibar - Bakı Mühəndislik Universiteti, Kimya mühəndisliyi, ödənişsiz.
10.Qurbanlı Şəbnəm Namiq -  UNEC, Elektrik və elektronika mühəndisliyi, ödənişsiz.
11.Rəsulzadə Zaur Asim -  Azərbaycan Memarlıq və İnşaat Universiteti, İnşaat mühendisliyi, ödənişsiz.
12.Ağazadə Zəhra  İsa - BDU, Fizika - ödənişsiz.
13.Feyziyeva Zeynəb Tahir , Slavyan Universiteti, İngilis dili, ödənişsiz.
14.Şahbazlı Ləman Emin - Azərbaycan Universiteti, Dövlət və ictimai münasibətlər, ödənişli.
15.Sadıqova Dilarə Sahib - LDU , İbtidai sinif müəllimi, ödənişli.
16.Həsənzadə Şəfa Şakir - Qərbi Kaspi Universiteti, Filologiya, Azərbaycan dili və ədəbiyyat, ödənişli.
17.Həsənzadə Nəzrin Coşqun -  Bakı Biznes Universiteti, Sosial iş, ödənişli.
18.Ağazadə Mirağa Mirşəfi - Memearlıq və İnşaat Universiteti, Marketinq, ödənişli.
19. Salmanova Rəvanə Hafiz - Naxçıvan Müəllimlər İnstitut, Psixologiya, ödənişli
20.Muradlı Yusif Sakit - Sumqayıt Dövlət Universiteti, Fiziki tərbiyə, ödənişli.
21.Astanlı Savalan İlqar - Bakı Biznes Universiteti, Biznesin idarə edilməsi, ödənişli.
22. Teymurova Viktoriya Şərbətovna - BDU, Biologiya, ödənişli.

Texniki Fənlər Təmayüllü Məktəb-lisey


1.Rəhimli Aysel Sərvət qızı - 674 bal - Bakı Ali Neft Məktəbi - Proseslərin avtomatlaşdırılması mühəndisliyi (tədris ingilis dilində)
2.Məmmədova Xumar Aqşin qızı - 621.5 bal - Bakı Dövlət Universiteti - Dövlət və ictimai münasibətlər (tədris ingilis dilində)
3.Quluzadə Rəvan Vaqif oğlu - 414.9 bal - Azərbaycan Dövlət Mədəniyyət və İncəsənət Universiteti - Sosial iş
4.Səfərli Mənzurə Rafik qızı - 327.2 bal - Lənkəran Dövlət Universiteti - Fizika müəllimliyi
5.Dadaşov Davud Ziya oğlu - 313.1 bal - Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universiteti - Cihaz mühəndisliyi

Aşağı Cürəli Məktəbi tam orta məktəbi:

1.Kəlbiyeva Zəhra Əfqan - 662 bal - Tibb Universiteti, Tibb fakultəsi
2.Abışlı Məhəmməd Hikmət - 661bal - Tibb Universiteti, Tibb fakultəsi
3.Xammədli Zeynəb Vüqar - BDU, Fizika mühəndisliyi
4.Musazadə Teymur Əlizamin - Xəzər Universiteti, Politologiya
5.Ağazadə Gülxara Vüqar - ADPU, İbtidai sinif müəllimliyi
6.Ağazadə Sahibə Vüqar - ADPU, Dil-Ədəbiyyat müəllimliyi
7.Əlizadə Aygün Samir - Qızlar Universiteti, İngilis dili müəllimliyi
8.Rzayev Elxan Əliyar - LDU, Torpaqşünaslıq
9.Bədəlov Mirnicat Ərzuman - SDU, Beynəlxalq ticarət, loqistika
10.Xammədli Elnar Elnur - Slavyan Universiteti, İngilis dili tərcümə
11.Fətullayev İlham Abbas - LDU, Aqrokimya
12.Soltanlı Hikmət Vəfadar- Ali Hərbi Akademiya
13.Ağazadə Zümrüd Ceyhun - BDU, Geomatika, geodeziya
14.Ağazadə Məhəmməd Ceyhun - BDU, Torpaqşünaslıq, aqrokimya
15.Cəfərzadə Xatirə Əfqan - ADPU, İbtidai sinif müəllimliyi
16.Əlizadə Pərvin Elçin - ADNSU, Mexanika mühəndisliyi

Ağayrı kənd tam orta məktəbi:

1.Əzimov Allahverdi -BDU - Tarix müəllimi (tədris ingilis dilində) 
2.Gözəlov Elvin - Polis Akademiyası
3.Mehrəliyeva Çinarə - ADU - İngilis dili müəllimi
4.Rüstəmli Tomris - ADNSU - Sənaye mühəndisi (tədris ingilis dili)
5.Mehrəliyev Tərlan - Daxili Qosun Akademiyası
6.Qurbanlı Tural - SDU - Tarix müəllimi
7.Əzizova Nuranə - BSU - Rus dili müəllimi
8.Əzizli Aydan - BSU - Rus dili müəllimi
9.Həşimov Adəm - ADAU - Torpaqşünaslıq
10.Hüseynli Abbas - Hərbi həkim.

Bağbanlar kənd tam orta məktəbi

1.Qasımov Mədət Əli oğlu - Azərbaycan Texniki Universiteti - Komputer mühəndisliyi.
2.Hacızadə İlkin Rizvan oğlu - Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universiteti - Kimya mühəndisliyi.
3.Həsənli Ramilə Ramil qızı - Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universiteti - Logistika Nəqliyat texnologiyaları mühəndisliyi.
4.Əhmədli İsmayıl Fərrux oğlu - Azərbaycan Dövlət Dəniz Akademiyası - Gəmi energetika qurğularının istismarı mühəndisliyi.
5.Cəfərli Aytac Araz qızı - Lənkəran Dövlət Universiteti - Azərbaycan dili və ədəbiyyat müəllimliyi.
6.Əhmədli Aysun Elnur qızı - Azərbaycan Universiteti - Azərbaycan dili və ədəbiyyat müəllimliyi.
7.İsgəndərli Tural Azər oğlu - Azərbaycan Dövlət Tərbiyəsi və İdman Akademiyası - Fiziki tərbiyə və Çağrışaqədərki hazırlıq müəllimliyi.

Səmədabad kənd tam orta məktəbi

1.Əsgərov Ravid İnqilab oğlu - Azərbaycan Milli Aviasiya Akademiyası - İnformasiya Təhlükəsizliyi.
2.Hüseynli Talehə Kamil qızı - Azərbaycan Turizm və Menecment Universiteti - Muzey arxiv işi və abidələrin qorunması.
3.İbadova Fidan Emin qızı - APU Cəlilabad filialı - Azərbaycan dili və ədəbiyyat müəllimliyi.
4.Qasımlı Səbinə Rəşad qızı - Bakı biznes universiteti - Tərcüməçilik. 
5.Məmmədli Sevinc Ziyafət qızı - LDU - İngilis dili müəllimliyi.

Xırmandalı kənd 1 saylı tam orta məktəb

1)  Zeynallı Rüfət Hikmət oğlu - Bakı Ali Neft məktəbi, Neft-qaz mühəndisliyi (tədris ingilis dilində)
2 ) Qurbanlı Ayan Müşfiq qızı - Bakı Dövlət Universiteti, İnformasiya təhlükəsizliyi 
3)  Qurbanlı Günel Mobil qızı - Xəzər Universiteti, Komputer mühəndisliyi 
4) Zeynallı Sənan Hikmət oğlu - Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti, Maliyə(tədris türk dilində)
5) Əsgərli Taleh Vüqar oğlu - Bakı Mühəndislik Universiteti və Koreya Respublikasının İNHA Universiteti, Elektrik mühəndisliyi 
6) Əkbərova Cəmilə Aqşin qızı - Bakı Mühəndislik Universiteti, Proseslərin avtomatlaşdırılması mühəndisliyi 
7)Kazımlı Raul Elman oğlu - Azərbaycan Memarlıq və İnşaat Universiteti,İnformasiya texnalogiyaları 
8) Şahmarzadə Xədicə Eldəniz qızı - Lənkəran Dövlət Universiteti, Riyaziyyat və İnformatika müəllimliyi 
9) Zeynalova Zümrüd Rafiq qızı - Bakı Dövlət Universiteti, Riyaziyyat(tədris ingilis dilində) 
10) Zeynallı Mirzəkişi Rahib - Milli Aviasiya Akademiyası, Logistika və nəqliyyat texnologiyaları 
11) Səfərli Gündüz Medhun oğlu - Bakı Mühndislik Universiteti, Energetika mühəndisliyi 
12) Teymurlu Asəf Məharət oğlu - Azərbaycan Texniki Universiteti, Elektrik və elektronika mühəndisliyi 
13) Əliyeva Hökumə Rizvan qızı - Lənkəran Dövlət Universiteti, Tarix  və coğrafiya müəllimliyi 
14) Nuralı Nəcməddin Cəmaləddin oğlu - Bakı Dövlət Universiteti, Torpaqşünaslıq və aqrokimya 
15) Hacızadə Arif Cəmil oğlu - Azərbaycan Dövlət Aqrar Universiteti, Torpaqşünaslıq və aqrokimya (tədris ingilis dilində) 
16) Kazımlı Asya Elnur qızı - Azərbaycan Koperasiya Universiteti, Sosial iş 
17) Paşayev Fərmayıl Sadiq oğlu - Lənkəran Dövlət Universiteti, Torpaqşünaslıq və aqrokimya 
18) Rüstəmov Vüsal Babək oğlu - Lənkəran Dövlət Universiteti, Turizm işinin təşkili 
19) Mirzəli Səid Əlisadiq oğlu - Azərbaycan Dövlət Bədən Tərbiyəsi və İdman Akademiyası,Məşqçilik 
20) Soltanlı Hüseyn Bayram oğlu - Tibb Universiteti, hərbi feldşer 
21) Hacılı Üzeyir Ələddin oğlu - Anadolu Universiteti, Turizm işinin təşkili

Xırmandalı kənd 2 saylı tam orta məktəb

1.Adıgözəlov Elvin Elman oğlu
2.İbrahimova Gülüzar Aqşin qızı
3.Səfərov Amin Abbas oğlu
4.Kazımzadə  Ədalət Zaur oğlu
5.Həsənli Kamran  Zahir oğlu
6.Kazımlı Sahil  Zamiq oğlu
7. Mahmudova Aynur Elşad qızı (kollec)
8.Mirzəyeva Leyla Ərəstun qızı (kollec)

İsmətli kənd tam orta məktəbi

1.Cəbrayılzadə Günel - ADPU Cəlilabad filialı - ibtidai sinif müəllimi - pulsuz.
2.Qarayeva Günel Afər qızı - ADPU - Dil-Ədəbiyyat- 446 - pulsuz
3.Əbülhəsənov Aytac - SDU - Riyaziyyat - 301 - pullu
4.Nərimanlı Zəhra Nemət - XDU - İngilis - 480 - pullu
5Hüseyinli Xanım Xəqani - LDU - İbtidai - 310 - pullu.
6.Şavruqov Miramin Mirrahim - ADPU Quba - Tarix - 282 - pullu.
7.Nərimanlı Hüseynin Cavanşir oğlu - LDU - Zoomühəndis - 189 - pulsuz

Çaylı kənd tam orta məktəbi

1.Ağazadə Amil - BDU- Tarix fakültəsi
2.Abışov Ramal - BMU- Energetika mühəndisliyi
3.Əmənova Xədicə - LDU - Tarix fakültəsi
4.Hüseynzadə Qənimət - ADPU- Kimya fakültəsi
5.Ağazadə Aygün - UNEC - Ekologiya İqtisadiyyat
6.Ağazadə Taleh - FHN Akademiyası
7.Həmidov Şəhriyar - ADNSU

Ağalıkənd kənd tam orta məktəbi

1.Nəsirova Bahar Vəliəhd qızı - Azərbaycan Pedaqoji Universiteti 
2.Qocayeva Aysun Vüsal qızı - Azərbaycan Pedaqoji Universiteti 
3.Ağayeva Günəş Anar qızı - Bakı Dövlət Universiteti 
4. İbadova Ləman Bəxtiyar qızı - Azərbaycan Pedaqoji Universiteti 
5. Əlizadə Tomar Füzuli oğlu - Lənkəran Dövlət Universiteti 
6. Nəsirov Adıböyük İlkin oğlu - Dövlət Sərhəd Xidməti Akademiyası 
7. Əhmədov Faiq Fariz oğlu - Dövlət Sərhəd Xidməti Akademiyası 
8. Rəsulova Xumar Vüsal qızı - Slavyan Universiteti 
9. Abbasov Ramal Qoşqar oğlu - Azərbaycan Universiteti 
10. Qəhrəmanlı Nəriman Salim oğlu - Türkiyə Respublikası Çankırı Şəhəri Qaratekin Univesiteti.

Əsgərabad kənd tam orta məktəbi

1. Q. Elşanə ADPU - İnformatika müəllimliyi.
2. K. Türkanə ADPU - Fizika müəllimliyi.
3. Ə. Aysun LDU - Texnologiya müəllimliyi.
4. Ə.Emil - Stomotologiya ixtisası.
5. H. Aydan - Tibb ixtisası
6. H. Fatimeyizəhra - Tibbi ixtisası.
7. B. Aytac BDU - Coğrafiya.
8. Ə.Sadiq LDU - Zoomühəndislik.



Nərimankənd kənd tam orta məktəbi


Çinarlı kənd tam orta məktəbi 



Şərhlər: 0
Şərh yaz
İnformasiya
Qonaq qrupunda olanlar istifadəçilər bu Xəbəra şərh əlavə edə bilməz.
karvan